Výchovné poradenstvo

Výchovné a kariérove poradenstvo

Konzultačné hodiny: pondelok :od 12.00  do 13:00 hod. /po dohode so zák. zástupcom je možný aj iný termín/

Výchovný poradca plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania, profesijnej orientácie detí a v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu detí.

Úlohou VP je:

Poskytovať konzultácie nielen žiakom, ale aj ich zákonným zástupcom a učiteľom.

Sprostredkovať prepojenie školy s odbornými zariadeniami – CŠPPPP ,VÚDPAP, ÚPSVaR, ktoré sa zaoberajú starostlivosťou o deti.

Individuálne sa vzdelávať v oblasti kariérneho poradenstva, získavať aktuálne informácie o prijímacom konaní na OU, PŠ

Prostredníctvom konzultácií poskytnúť žiakom čo najviac informácií o možnostiach ďalšieho vzdelávania

Úspešne umiestniť všetkých končiacich žiakov na OU, prípadne PŠ

Výber učilíšť, či praktických škôl je podmienený druhom a stupňom zdravotného znevýhodnenia detí.  Žiaci A variantu postupujú na OU.   Žiaci B a C variantu postupujú na praktickú školu.

Každé jedno dieťa sa ale rieši individuálne!

Výchovná poradkyňa: Mgr. Zuzana Novotná

• Špeciálna základná škola